درباره این مطلب
    جهت ارسال این مطلب به دوستانتان لطفا آدرس ایمیل خودتان به همراه آدرس ایمیل گیرنده را در فرم زیر وارد کنید و کلید ارسال را بزنید.

    در صورتیکه قصد ارسال مطلب به بیش از یک نفر را دارید آدرس ها را با کاما (,) از هم جدا کنید.
    ایمیل فرستنده

    ایمیل گیرنده

    توضیحات


بچه های فیلسوف

 

 

همراهان گرامی

در این بخش به معرفی محصولات مرکز مشاوره مهرآفرین پرداخته خواهد شد. بدین صورت که در هر هفته یک محصول معرفی می شود و شما عزیزان میتوانید هرگونه پرسشی را از نویسنده و گردآورنده محصول سوال فرمایید.

بچه های فیلسوف

مولف: جوانا هینس

ترجمه: دکتر رضا علی نوروزی، عبدالرسول جمشیدیان و مهرناز مهرابی

کتاب برگزیده در یازدهمین دوره کتاب دانشجویی در سال 1383

علاقه به فلسفه در کودکان رو به افزایش است. این علاقه مبتنی بر این باور است که فلسفه نه فقط صحبت کردن، شنیدن، خواندن و تفکر کودکان را تقویت می کند، بلکه استقلال فکر و روح آن ها را تعالی می بخشد. کتاب بچه های فیلسوف که قابل فهم است  بین ملاحظات نظری و انتقادی استفاده از فلسفه در کلاس ها یک تعادل ایجاد می کند و این کار با استفاده از مثال های واقعی که کودکان را در مقام فیلسوف نشان می دهد، صورت می گیرد. این کتاب مبتنی بر تحقیقاتی است که نویسنده در یک مدرسه انجام داده است و پر از پیشنهادهای قابل پیگیری برای معلمان است. بعلاوه در این کتاب نشان داده شده است که کودکان از سنین پایین قادر هستند در یک فرایند خردمندانه ای از گفتگوی فلسفی و استدلال کردن درگیر شوند و ثابت می کند که آن ها باید فرصت و زمان لازم  برای این کار را داشته باشند. بچه های فیلسوف یک شروع ایده آل برای معلمانی که علاقه مند هستند فلسفه را به کلاس هایشان بیاورند، می باشد.

ارسال نظر
تنها اعضای سایت قادر به ارسال نظر برای مطالب هستند. جهت ورود و عضویت در سایت کلیک کنید.

آخرین نظرات کاربران