درباره این مطلب
  جهت ارسال این مطلب به دوستانتان لطفا آدرس ایمیل خودتان به همراه آدرس ایمیل گیرنده را در فرم زیر وارد کنید و کلید ارسال را بزنید.

  در صورتیکه قصد ارسال مطلب به بیش از یک نفر را دارید آدرس ها را با کاما (,) از هم جدا کنید.
  ایمیل فرستنده

  ایمیل گیرنده

  توضیحات


کار نیست؟! خودت بساز!(قسمت دوم)

کارآفرین چه ویژگیهایی دارد؟

داشتن: انگیزه ی قوی، صبر، خلاقیت و نوآوری، روحیه ی عمل گرایی، هدفنمدی، داشتن برنامه ریزی، تلاش و پشتکار، خسته نشدن از شکستهای احتمالی، اعتماد به نفس بالا، ریسک پذیری، آرمانگرایی و توکل بعضی از ویژگیهای کارآفرین موفق است.
 

 • اگر امکان دارد از فرایند کارآفرینی برایم بگویید.

گام اول در شروع کارآفرینی، شناخت فرصتهای شغلی کشور و تطبیق آنها با تخصص و علایق خودمان است. که این زمینه را می توان با جستجوی اینترنتی و صحبت با کارشناسان ایجاد نمود.
گام دوم نیازسنجی کشور است. یعنی اینکه بدانیم کاری که انتخاب می کنیم، در اولویت نیازهای اصلی و کنونی کشور هست یا خیر.
گام سوم امکان سنجی است. گاهی کاری که شورع می کنیم جزء اولویتهای نیاز کشور هست اما شرایط و بسترهای لازم مانند مواد اولیه، امکان حمل و نقل یا نیروی متخصص برای تولید محصول یا کالای مورد نظر در ابعاد مختلف در آن منطقه فراهم نیست. در این رابطه باید تمامی امکانات و ظرفیتهای قابل حصول و همچنین همه موانع، مسائل و مشکلات احتمالی سنجیده شود.
گام چهارم فهرست نمودن سوالاتی است، که پاسخ آنها بیانگر شرایط، وضعیت و توانائیهای ما در قبال کار مورد نظر می باشد، به عنوان مثال: اهداف (هدف گذاری)، موضوع کار، تخصص و مهارتهای فردی و گروهی، انگیزه و علاقمندی به موضوع، میزان سرمایه گذاری ممکن، منابع و امکانات موجود و قابل دسترس،  تعداد شرکا و همکاران، مکان انجام کار، زمان انجام کار، محدوده انجام کار، امکان بازدهی زود هنگام یا دیر هنگام و امثال آن؛ سوالاتی هستند که می توانند در شناسایی و  انتخاب موضوع مورد نظر به ما کمک نمایند.

ادامه دارد...

ارسال نظر
تنها اعضای سایت قادر به ارسال نظر برای مطالب هستند. جهت ورود و عضویت در سایت کلیک کنید.

آخرین نظرات کاربران