درباره این مطلب
  جهت ارسال این مطلب به دوستانتان لطفا آدرس ایمیل خودتان به همراه آدرس ایمیل گیرنده را در فرم زیر وارد کنید و کلید ارسال را بزنید.

  در صورتیکه قصد ارسال مطلب به بیش از یک نفر را دارید آدرس ها را با کاما (,) از هم جدا کنید.
  ایمیل فرستنده

  ایمیل گیرنده

  توضیحات


استفاده از تلگرام...

تلگرام محبوبترين شبكه مجازي اين روزها با امكانات بسيار بر اذهان افراد در سنين مختلف  فرمانروايي می کند. برخی از کارشناسان و صاحبنظران معتقدند، در لابه لای حجم انبوه اطلاعات و داده‌ها، تهدیدهایی جدی وجود دارد، تهدیدهایی که فرهنگ، جامعه، خانواده وگاه اخلاق را به چالش می کشد و عدم آگاهي در استفاده ي درست از آن مي تواند صدمات جبران ناپذيري به همراه داشته باشد كه در اين مطلب به ذكر چند نمونه از آن بسنده مي كنيم:

 •  برخي افراد سودجو براي كسب منفعت هاي مادي و گاهي خوش گذراني و هوس بازي هايشان با ساختن هويت هاي غير واقعي براي خود وارد زندگي جوانان و بخصوص دختران ساده لوح مي گردند، كه مي تواند مشكلات روحي زيادي برايشان ايجاد و گاهي باعث از بين رفتن حيثيت خانوادگی شان گردد.
 •  در گروه هاي تلگرام بخصوص گروه هاي بزرگ آن، برخي افراد، براي سایرين به ايجاد مزاحمت مي پردازند و مانع آرامش آنها مي گردند كه البته اين مسئله در كانالهاي تلگرام با عدم نمايش ليست اعضا كانال برطرف گرديده است.
 •  بعضي افراد كه با ديگران دشمني يا خصومتي دارند، به قصد انتقام ازآنها به افشاء اطلاعات محرمانه در ساير گروهها و شبكه ها مي پردازند، در اين مورد كاربران شبكه بايد با احتياط و آگاهي فراوان و در صورت لزوم به قراردادن اطلاعات محرمانه بپردازند.
 •  ایجاد كانالهايي كه به عرضه مطالب غيرسودمند، و حتي غير اخلاقي مي پردازند و نه تنها به تلف شدن اوقات افراد منجر مي شود و هيچ اطلاعات جديد و مفيدي به آنها عرضه نمي شود، كه باعث به هم خوردن تمركز و آرامش خاطرشان مي شود.
 •  گاهي جوانان ناآگاه به جاي ایجاد گروههاي مفيد و پرداختن به مباحث علمي در خور سن و رشته تخصصي شان و استفاده صحيح از زمانشان، به ساختن گروه هايي با مضامين بيهوده، خوش و بش هاي عادي يا اشتراك گذاري لطيفه هاي غير اخلاقي مي پردازند.
 •  امكان دستيابي راحت كودكان و نوجوانان (بخصوص در سنين پايين) به مطالب اين شبكه كه بسياري از آنها نه تنها مناسب سن شان نيست ، بلكه مي تواند تبعات منفي در ادامه دوران هاي بعدي رشد و بلوغ فكريشان داشته باشد.


✅ البته نباید از نظر دور داشت که ضرورتا شبکه های اجتماعی همچون تلگرام نمی تواند به عامل ناهنجاری علمی و رفتاری منتهی شود و نارسایی های اشاره شده عموما در جوامعی شکل می گیرد که فرهنگ صحیح  اصولی استفاده از تکنولوژی قبل از ورود، رشد پیدا نمی کند و این امر بسیار آسیب زا است. شکی نیست که بهره گیری از تجهیزات و ادوات موجود در هر جامعه ای مطلقا خوب و بد نیست و این کاربران و بازیگران شبکه های اجتماعی هستند که به آن سمت و سو می دهند.

ارسال نظر
تنها اعضای سایت قادر به ارسال نظر برای مطالب هستند. جهت ورود و عضویت در سایت کلیک کنید.

آخرین نظرات کاربران