درباره این مطلب
  جهت ارسال این مطلب به دوستانتان لطفا آدرس ایمیل خودتان به همراه آدرس ایمیل گیرنده را در فرم زیر وارد کنید و کلید ارسال را بزنید.

  در صورتیکه قصد ارسال مطلب به بیش از یک نفر را دارید آدرس ها را با کاما (,) از هم جدا کنید.
  ایمیل فرستنده

  ایمیل گیرنده

  توضیحات


۷ عادت غذایی برای افزایش متابولیسم بدن
 •  افزودن پروتئین به هر وعده:

مصرف مواد غذایی حاوی پروتئین به دلیل دیر هضم بودن آن باعث افزایش متابولیسم می‌شود، کسانی که می‌خواهند وزن کم کنند بهتر است به این توصیه توجه کنند چون هم باعث افزایش متابولیسم می‌شود و هم اینکه از تحلیل بافت عضلات جلوگیری می‌کند.

 •  از غذاهای دارای آهن بیشتر استفاده کنید:

مقدار زیادتر آهن باعث افزایش گردش اکسیژن در عضلات که برای سوختن چربی استفاده می‌کنند، می شود. اسفناج، یک پیشنهاد خوبی است.

 •  مصرف لبنیات کم چرب:

کلسیم موجود در شیر به تنظیم متابولیسم کمک می‌کند. بررسی‌ها نشان داده است، کمبود کلسیم در بدن باعث کند شدن متابولیسم می‌شود. بنابراین مصرف روزانه ۳ لیوان شیر یا یک و نیم لیوان ماست برای تأمین کلسیم مورد نیاز بدن ضروری است.

 • بعضی وقت‌ها قهوه میل کنید:

 یکی از اثرات مفید نوشیدن قهوه به دلیل کافئین آن (به ویژه اگر تلخ مصرف شود) افزایش متابولیسم بدن است. کافئین یک محرک خوب برای بدن و مغزتان است.

 •  بیشتر آب بنوشید:

تعجب نکنید، آب واقعاً می‌تواند باعث افزایش متابولیسم بدن شود. اگر حتی به طور خفیف دچار کم آبی شوید، ممکن است سوخت و ساز بدنتان کند شود. در یک مطالعه، افراد بزرگسالی که در یک روز، ۸ لیوان آب یا بیشتر نوشیده بودند نسبت به آن‌هایی که ۴ لیوان آب خورده بودند، کالری بیشتری سوزاندند.

 •  صبحانه را حذف نکنید:

قبلاً نیز گفته‌ایم که حذف صبحانه کمکی‌ به کاهش وزن نمی‌کند بلکه خوردن صبحانه سالم متابولیسم بدن شما را هوشیار و آماده سوزاندن کالری می‌کند.

 •  مواد غذایی تند مصرف کنید:

مواد غذایی تند باعث افزایش متابولیسم می‌‌شوند، به عنوان مثال فلفل‌های چیلی حاوی یک ترکیب شیمیایی به نام "کپسایسین" هستند که عملکرد سوخت ساز بدن را سرعت می‌بخشد. این ترکیب شیمیایی با افزایش حرارت بدن نقش مهمی را در افزایش ضربان قلب ایفا می‌کند.         

ارسال نظر
تنها اعضای سایت قادر به ارسال نظر برای مطالب هستند. جهت ورود و عضویت در سایت کلیک کنید.

آخرین نظرات کاربران