درباره این مطلب
    جهت ارسال این مطلب به دوستانتان لطفا آدرس ایمیل خودتان به همراه آدرس ایمیل گیرنده را در فرم زیر وارد کنید و کلید ارسال را بزنید.

    در صورتیکه قصد ارسال مطلب به بیش از یک نفر را دارید آدرس ها را با کاما (,) از هم جدا کنید.
    ایمیل فرستنده

    ایمیل گیرنده

    توضیحات


میزان کالری سوزی مشاغل مختلف

جای شکی نیست که نانوای محله‌تان از شما که مدام پشت رایانه نشسته‌اید کالری بیشتری می‌سوزاند.

 امروز میزان کالری سوزی صاحبان مشاغل مختلف متفاوت است. به عنوان مثال یک منشی که تمام روز را پشت میز کارش نشسته و به تلفن جواب می‌دهد در هر ساعت ۳۴ کالری می‌سوزاند که چیزی حدود کالری شکلات تافی است. بر این اساس افراد پشت میزنشین ۶ برابر کمتر از ماساژورها یا مربیان ورزشی (۲۰۴ کالری در ساعت برابر با کالری دو عدد موز) کالری می‌سوزانند.

 بدون شک صاحبان مشاغل یدی در جایگاه خوبی قرار دارند اما میزان کالری سوزی این افراد نیز یکسان نیست. یک خیاط در هر ساعت ۶۸ کالری می‌سوزاند در حالی که یک نجار در همین زمان ۱۷۰ کالری می‌سوزاند که معادل یک بسته چیپس ۳۰ گرمی است. میزان کالری سوزی در کارگرهایی که پشت ماشین آلات صنعتی کار می کنند ۲۷۲ (یک عدد کرپ شیرین) و برای کارگران جاده سازی یا کارگران ساختمانی ۳۴۰ کالری (معادل یک عدد چیزبرگر) در ساعت است.

 جنگل‌بانها با سوزاندن ۱۰۸۸ کالری در ساعت کالری‌سوزهای قوی هستند. عنوان تنبل‌ها نیز اهدا می‌شود به پلیس‌هایی که همیشه با ماشین در حال گشت‌زنی هستند. این افراد در هر ساعت فقط ۲۰ کالری می‌سوزانند که معادل یک حبه قند است.

 ۵ شغل برتر کالری سوزی؛
۱. جنگلبانها با ۱۰۸۸ کالری در ساعت
۲. آتشنشانها با ۷۴۸ کالری در ساعت
۳. غواصها با ۷۴۸ کالری در ساعت
۴. کارگران کارخانجات فولادسازی با ۶۸۰ کالری در ساعت
۵. کارگرانی که بیل می‌زنند با ۵۴۴ کالری در ساعت

ارسال نظر
تنها اعضای سایت قادر به ارسال نظر برای مطالب هستند. جهت ورود و عضویت در سایت کلیک کنید.

آخرین نظرات کاربران