درباره این مطلب
    جهت ارسال این مطلب به دوستانتان لطفا آدرس ایمیل خودتان به همراه آدرس ایمیل گیرنده را در فرم زیر وارد کنید و کلید ارسال را بزنید.

    در صورتیکه قصد ارسال مطلب به بیش از یک نفر را دارید آدرس ها را با کاما (,) از هم جدا کنید.
    ایمیل فرستنده

    ایمیل گیرنده

    توضیحات


فکر میکنید چقدر خودتان را میشناسید؟

فکر میکنید چقدر خودتان را میشناسید؟
حتما میگویید خیلی زیاد!
اما منصفانه تر که فکر کنید خواهید دید واقعیت چیز دیگریست.ربسیاری از ما با این توهم زندگی میکنیم که خودمان را خوب میشناسیم و از دانستن درباره ی خودآگاهی و سایر موضوعاتی که به شناخت خود کمک میکند،بی نیاز هستیم.
حال آنکه اغلب ما درک واضحی از خودمان و اهدافمان نداریم و در تصمیم گیری ها دچار اشتباه میشویم.

خوآگاهی عبارت است از توانایی شناخت و درک نیازها،امیال،نقاط ضعف،عادات و هرجنبه ی دیگری که به طرزی رفتار یک فرد را شکل میدهند. این توانایی در برخی از منابع با عنوان خوشناسی و خودکاوی نیز معرفی شده است.
خودآگاهی یعنی هوشیاری و آگاهی برخود.یعنی اینکه خو را با جزئیات هرچه بیشتر بشناسیم و برخود آگاه شویم.خودآگاهی اولین مهارت هوش هیجانی و اساس رسیدن به کنترل رفتار است.

خودآگاهی چیزی نیست که در چند ماه،یک یا دوسال کسب شود بلکه پروسه ای است که تا آخرعمر ادامه دارد و فقط هر روز بیشتر از دیروز میشود.دلیل این امر عظمت و پیچیدگی شخصیت انسانی ما است.

خودآگاهی به ما کمک میکند که تاثیر هیجانات خودرا بر افکار،گفتار و رفتارمان را تشخیص دهیم و بفهمیم  که چه هیجاناتی باعث به وجود آمدن چه شرایطی در زندگی ما شده است.

مهارت خودآگاهی این توانایی را به افراد میدهد که بتوانند در لحظه احساسات اصلی و دقیق خود را بیان کرده و به مناسب‌ترین شکل ممکن آنها را ابراز و با آن برخورد کنند.

ارسال نظر
تنها اعضای سایت قادر به ارسال نظر برای مطالب هستند. جهت ورود و عضویت در سایت کلیک کنید.

آخرین نظرات کاربران