درباره این مطلب
    جهت ارسال این مطلب به دوستانتان لطفا آدرس ایمیل خودتان به همراه آدرس ایمیل گیرنده را در فرم زیر وارد کنید و کلید ارسال را بزنید.

    در صورتیکه قصد ارسال مطلب به بیش از یک نفر را دارید آدرس ها را با کاما (,) از هم جدا کنید.
    ایمیل فرستنده

    ایمیل گیرنده

    توضیحات


شيوه هاي "پدري كردن"

شيوه هاي "پدري كردن" انواع مختلفي دارد:

١-پدر خوب: كمترين پيچيدگي را دارد؛ دخترش را بدون چشمداشت دوست دارد. هنگامي كه در كنار مردان قرار مي گيرد اجازه مي دهد كه " خودش " باشد.

٢- پدر غايب: به لحاظ عاطفي از دخترش فاصله مي گيرد. براي همين دختر به لحاظ احساسي آسيب پذير مي شود و هميشه در ولع عشق است .

٣- پدر نازپرور: طوري با دخترش رفتار مي كند كه انگار او يك كودك است، هر چه دخترش درخواست كند در اختيارش قرار مي دهد . پدر با چنين رفتارهايي وابستگي دخترش را به خودش تضمين مي كند.

٤- پدر منفعل: پدر از نقش سرپرست و رهبر خانواده كناره گيري مي كند و از آنجايي كه دختر چنين پدري مجبور است خودش پاسخ همه سوالاتش را بيابد، ديگر براي منبع قدرت احترامي قائل نيست.

٥- پدر اغواگر: رابطه اروتيك با دخترش دارد. از خلال پيوندي تلويحي و ضمني دختر را - به گونه ايي نامناسب- به خودش وابسته مي سازد.

٦- پدر سلطه گر: از دختر مي خواهد كه از او اطاعت و فرمانبرداري كند و باعث مي شود دخترش هميشه دچار احساس ترس و ناامني باشد.

٧- پدر اعتياد آور: به دستور دادن اعتياد دارد و در اين زمينه از دخترش استفاده و سوء استفاده مي كند. چنين دختري به شدت كمال گرا مي شود تا بدين طريق از خودش محافظت كند.

٨- پدر آرماني شده: پدري كه دختر خود را به همسر خود و ديگر فردندان ترجيح مي دهد و باعث مي شود دخترش احساس كند شخصي خاص و منحصر به فرد است.
 

ارسال نظر
تنها اعضای سایت قادر به ارسال نظر برای مطالب هستند. جهت ورود و عضویت در سایت کلیک کنید.

آخرین نظرات کاربران