درباره این مطلب
    جهت ارسال این مطلب به دوستانتان لطفا آدرس ایمیل خودتان به همراه آدرس ایمیل گیرنده را در فرم زیر وارد کنید و کلید ارسال را بزنید.

    در صورتیکه قصد ارسال مطلب به بیش از یک نفر را دارید آدرس ها را با کاما (,) از هم جدا کنید.
    ایمیل فرستنده

    ایمیل گیرنده

    توضیحات


اينستاگرام خوب، بد، زشت...

اينستاگرام يكي از شبكه هاي اجتماعي بسيار پرطرفدار است،كه با قابليت هاي زياد به سرعت توانسته جاي خود را در ميان افراد در سنين مختلف پيدا كند. شبکه های اجتماعی همانند هر وسیله ی ارتباطی، مزایا و معایبی دارد که به ترجیح کاربر انتخاب شده و مورد استفاده قرار می گیرند، اما متاسفانه بسیاری از کاربران ایرانی، بدون آگاهی کافی وارد این گونه فضاها شده اند و به تبع این عدم شناخت آسیب های قابل توجهی را متحمل می شوند.

 از یک سو ساعت های متمادی و طولانی سیر کردن در این فضا منجر به دور شدن از واقعیت های اطراف، شکل گیری ارتباط هایی با هویت های جعلی، تهدید حریم خانواده ها، آسیب ها و اختلالات روانی و ... می شود و از سوی دیگر استفاده افراطی از این ابزار مانند انتشار بسياري از اتفاقات زندگي شخصی افراد مثل خوشي ها، ناخوشي ها، شكست ها، پيروزي ها خود نمایانگر ضعف¬ها و نقاط مبهم بسیاری در لایه های پنهان جامعه است.

 اين مورد را ميتوان يك فرصت طلائي براي متخصصين حوزه علوم رفتاري و مخصوصأ روانشناسان با فراست دانست كه از صفحات مختلف اين شبكه بخصوص صفحاتي كه فالورهاي زيادي را جذب نموده و با حجم وسيعي از لايك ها و كامنت ها روبرو ميشود ديدن كنند، و با اطلاعات زيادي كه حتي گاهي در بسياري از تحقيقات مهم هم به ان دست نيافته اند روبرو شوند، آنها ميتوانند ريشه بسياري از مشكلات روانشناختي افراد كه به صورت نهفته در عمق پست ها و حتي كامنت هايي كه براي ان پست ها گذاشته ميشود را دريابند و حتي با بسياري از عواملي كه براي جوانان جالب و درخور توجه بوده آشنايي يابند.

گاهي اوقات چنين توجهاتي كه بنظر بسيار ساده و پيش پا افتاده مي آيد، ميتواند كليد بسياري از مشكلات باشد.

ادامه دارد...

ارسال نظر
تنها اعضای سایت قادر به ارسال نظر برای مطالب هستند. جهت ورود و عضویت در سایت کلیک کنید.

آخرین نظرات کاربران