درباره این مطلب
    جهت ارسال این مطلب به دوستانتان لطفا آدرس ایمیل خودتان به همراه آدرس ایمیل گیرنده را در فرم زیر وارد کنید و کلید ارسال را بزنید.

    در صورتیکه قصد ارسال مطلب به بیش از یک نفر را دارید آدرس ها را با کاما (,) از هم جدا کنید.
    ایمیل فرستنده

    ایمیل گیرنده

    توضیحات


چیستی وسواس و چگونگی درمان آن(قسمت 3)

راهکارهای درمانی وسواس چیست؟

۱- یکی از روش‌های درمان وسواس، درمان رفتاری‌شناختی است. هدف این روش این است که فرد یاد بگیرد اضطراب خود را بدون رفتارهای وسواسی کنترل کند. در این درمان شما راهبردهایی نظیر تمرین‌های آرام سازی و شیوه‌های تفکر را که باعث کاهش اضطراب می‌شوند یاد خواهید گرفت و می‌آموزید: اگر به جای اجتناب از افکارتان با آن‌ها مواجه شوید، آن‌ها کنار می‌روند. درمانگر کمک می‌کند با چیزهایی که از آن‌ها می‌ترسید به تدریج روبرو شوید تا زمانیکه بتوانید ترستان را بدون انجام رفتارهای وسواسی مهار کنید.
۲- انواع درمانهای روانشناختی در موارد شدیدتر، با دارودرمانی تواَم میگردد و اثرپذیری بیشتری را به ارمغان می آود.

چه راهکارهایی برای کنترل وسواس هایی که در مراحل اولیه هست، وجود دارد؟

۱- تا می‌توانید خودتان را مشغول و سرگرم کنید: اعمال وسواسی زمانی بیشتر بروز می‌کند که فرد زمان‌های زیادی بی کار است. بنابراین سعی کنید زمان‌های بی کاری خود را با فعالیت‌هایی که ذهنتان را درگیر می‌کند پر کنید. بهتر است این فعالیت‌ها عملی و به گونه‌ای باشدکه دستان شما نیز درگیر آن شود. مثلاً بافتنی کردن یا انجام سایر کارهای هنری.
۲- از تنهایی اجتناب کنید: زندگی در جمع و ارتباط با کسانی که دوستشان داریم یکی از راه‌هایی است که می‌تواند به حل این موضوع کمک کند. علاوه بر این نزدیکان شما در کنترل رفتارهای وسواسیتان به شما کمک خواهند کرد.
۳- اراده‌تان را تقویت کنید: اجازه ندهید افکارتان، اختیار شما را به دست گیرد. برای این کار با تکنیک‌های افزایش تمرکز و اراده به خودتان کمک کنید.

ارسال نظر
تنها اعضای سایت قادر به ارسال نظر برای مطالب هستند. جهت ورود و عضویت در سایت کلیک کنید.

آخرین نظرات کاربران