درباره این مطلب
    جهت ارسال این مطلب به دوستانتان لطفا آدرس ایمیل خودتان به همراه آدرس ایمیل گیرنده را در فرم زیر وارد کنید و کلید ارسال را بزنید.

    در صورتیکه قصد ارسال مطلب به بیش از یک نفر را دارید آدرس ها را با کاما (,) از هم جدا کنید.
    ایمیل فرستنده

    ایمیل گیرنده

    توضیحات


تا حالا ماشین تان جوش آورده؟

وقتی ماشین جوش می‌آورد باید کنار زد و کاری کرد تا موتور ماشین خوب سرد شود. بعد که اطمینان حاصل شد که دیگر مشکلی نیست، میتوان دوباره به حرکت ادامه داد.

حتمالا شما هم اگر ماشین تان جوش بیاورد اینگونه رفتار می کنید. همه این رفتار را دارند که وقتی ماشین‌شان جوش بیاورد؛ سعی می کنند آرام‌اش کنند، سردش کنند، خنکش کنند.

من کسی را سراغ ندارم وقتی ماشین‌اش جوش آورده گاز بدهد و  تخته گاز حرکت کند. چون یک راننده خوب می‌داند که اگر پایش را از روی گاز برندارد و توقف نکند؛ یا موتور ماشینش می‌سوزد یا ماشین‌اش آتش می‌گیرد.
 
منظور از این واقعیت چه بود ؟
اینجا کلاس آموزش رانندگی نیست؛ اما می تواند مجالی برای مرور و تقویت مهارت های زندگی باشد.
بنابراین منظور ساده است:
مهارت‌های مدیریت برخود در شرایط بحرانی را یاد بگیریم و در زندگی به کار گیریم.

خیلی از افراد وقتی شرایط عادی قرار دارند؛ خوب بلدند خودشان را یعنی احساسات، عواطف، افکار و رفتارشان را مدیریت کنند؛ اما در شرایط بحرانی نه!

یکی از موقعیت های بحرانی در زندگی همه ما زمانیست که‌ جوش می‌آوریم، عصبی می‌شویم و خشم در وجودمان شعله می‌زند.

اینجا باید نشان دهیم برای زندگی‌مان و سلامتی روحی و آرامش روانی خود و اطرافیان‌مان بیش از ماشین‌مان اهمیت و ارزش قایلیم!

نشانه واقعی این است که مهارت تسلط بر خود را به یک عادت تبدیل کنیم. علامت اصلی این است که بتوانیم  به طور اتوماتیک آن را به کار گیریم؛ یعنی بایدفوری پا را از روی گاز برداریم، ترمز را فشار دهیم و خیلی سریع توقف کنیم.

سعی کنیم عقل و منطق را بر خود حاکم کنیم و با معجزه تعقل، احساسات و رفتارمان را تحت کنترل در بیاوریم به نحوی که هیچ آسیبی به خود، اطرافیان، و زندگی مان وارد نشود.

در این مهارت خود را ارزیابی کنیم
و اگر ضعف داریم با انجام تمرینات روزانه و تعهد واقعی خود را توانمند کنیم.

آرامش شما آرزوی ماست...

ارسال نظر
تنها اعضای سایت قادر به ارسال نظر برای مطالب هستند. جهت ورود و عضویت در سایت کلیک کنید.

آخرین نظرات کاربران