درباره این مطلب
    جهت ارسال این مطلب به دوستانتان لطفا آدرس ایمیل خودتان به همراه آدرس ایمیل گیرنده را در فرم زیر وارد کنید و کلید ارسال را بزنید.

    در صورتیکه قصد ارسال مطلب به بیش از یک نفر را دارید آدرس ها را با کاما (,) از هم جدا کنید.
    ایمیل فرستنده

    ایمیل گیرنده

    توضیحات


10 نکته برای بهبود انجام تکالیف توسط فرزندانمان

کمک به کودکان در تکالیف آن ها به معنای انجام تکالیف برای آن ها نیست , می توان با آموزش مهارت های سازمان دهی و مطالعه به کودکان انجام تکالیف توسط آن ها را بهبود بخشید :


1.با معلمان فرزندتان و انتظارات آن ها آشنا شوید . در برنامه های مدرسه شرکت کنید و با معلم فرزندتان صحبت کنید , ببینید چه اهدافی را از انجام تکالیف دنبال می کنند و شما چگونه می توانید در برآورده شدن این اهداف سهیم باشید .


2.وسایل مورد نیاز و مورد علاقه ی کودک برای انجام تکالیف را به موقع تهیه کنید , و فضایی مناسب در خانه را برای انجام تکالیف فرزندتان فراهم کنید .


3. زمانی را که فرزندتان بیشتر میل به انجام تکالیف داشته و بازده بیشتری دارد بیابید و سعی کنید هر روز در همان زمان مشغول انجام تکالیف شود .


4.به فرزندتان کمک کنید تکالیف زیاد یا مربوط به چند درس را به قسمت های کوچکتری تقسیم کند , و پس از انجام هر قسمت از تکالیف زمان استراحتی برای او در نظر بگیرید .


5. حواس پرتی ها ( تلویزیون , صدای موسیقی , صحبت کردن با تلفن و . . . ) را در حین انجام تکالیف توسط فرزندتان تا جایی که ممکن است کاهش دهید .


6. شما می توانید فرزندتان را راهنمایی کنید یا برای راه حل ها به او پیشنهاداتی بدهید , اما اجازه دهید خود کودکان تکالیف را انجام دهند تا یادگیری به درستی رخ دهد .


7. در مورد تکالیف , امتحان ها و فعالیت های انجام شده در مدرسه ی فرزندتان از او سوال کنید و همواره در جریان این مسایل باشید . فرزندتان را جهت انجام تکالیفش تشویق کنید و هر جا سوال یا نگرانی ای داشت پذیرای او باشید .


8. موارد کاری یا محاسبات مالی خود که شبیه تکلیف نوشتن هستند را در مقابل دیدگان کودک و با دقت و تمرکز انجام دهید تا او از شما الگو بگیرد .


9.کاردستی ها و نقاشی های آن ها را روی یخچال یا دیوار بچسبانید , از موفقیت های آنان برای اقوام و اطرافیان تعریف کنید .


10. اگر مشکل فرزندتان در زمینه ی تکلیف نوشتن به مدت طولانی ادامه یافت , با معلم او مشورت کنید . ممکن است ضعف بینایی یا مشکلات توجه و تمرکز یا یادگیری موجب عدم تمایل فرزندتان به انجام تکالیف شده باشد , که باید این موارد را پیگیری کرد .

ارسال نظر
تنها اعضای سایت قادر به ارسال نظر برای مطالب هستند. جهت ورود و عضویت در سایت کلیک کنید.

آخرین نظرات کاربران