روانشناسی بالینی
افسرده‌خویی یا دیستایمیا نوعی اختلال خلقی مزمن است و در رده افسردگی قرار می‌گیرد. این نوع افسردگی مزمن، شدت کم‌تری نسبت به اختلال افسردگی اساسی دارد.
22 / 10 / 1394 - ساعت : 8:42
افسردگی پس از زایمان نوعی افسردگی است که به فاصله کوتاهی پس از زایمان ممکن است ظاهر شود. این افسردگی در ۵ تا ۲۵ درصد از زنان دیده می‌شود. بی‌خوابی شدید، بی‌ثباتی خلق و احساس خستگی از علائم شایع آن است.
16 / 10 / 1394 - ساعت : 11:4
اختلال عاطفی فصلی اختلال عاطفی فصلی به انگلیسی:( Seasonal affective disorder) با نام اختصاری SAD افسردگی زمستانی یا افسردگی تابستانی نوعی افسردگی تلقی می‌شد که در آن فردی که در اکثر اوقات سال از شرایط روحی نرمال برخوردار است در زمستان یا تابستان دچار عوارض افسردگی می‌شود.
8 / 10 / 1394 - ساعت : 17:6
اختلال افسردگی اساسی یکی از شایع‌ترین تشخیص‌های روانپزشکی است که مشخصه آن خلق افسرده و با احساس غمگینی، اعتماد به نفس پایین و بی‌علاقگی به هر نوع فعالیت و لذت روزمره مشخص می‌شود؛ چیزی که از آن به عنوان «سرماخوردگی روانی» یاد می‌شود.
1 / 10 / 1394 - ساعت : 5:57
افسردگی افسردگی یک بیماری روانی‌ست که باعث احساس غم و ناراحتی مداوم و از دست‌دادن علاقه می‌شود. اکثر افراد بعضی از مواقع احساس نارحتی، افسردگی و غم می‌نمایند، احساس افسرده و غمگین بودن واکنشی طبیعی بدن به مشکلات زندگی و از دست‌دادن چیزها و کسانی که به آنها علاقه داریم، می‌‌باشد.
17 / 9 / 1394 - ساعت : 8:40
اضطراب عبارت است از یک احساس منتشر، ناخوشایند و مبهم هراس و دلواپسی با منشاء ناشناخته، که به فرد دست می‌دهد و شامل عدم اطمینان، درماندگی و برانگیختگی فیزیولوژی است.
10 / 9 / 1394 - ساعت : 8:30
اختلال رواني يك عبارت گسترده براي توصيف شمار زيادي از بيماري هاي روان پزشكي است كه توانايي فرد را در رزمينه هاي مختلف از جمله تفكر، احساس و رفتار صحيح در امور روزمره زندگي، مختل مي كند. بسياري از اختلالات رواني در اواخر سال هاي نوجواني يا اوايل جواني، يعني همزمان با سن ورود به دانشگاه آغاز مي شوند.
24 / 6 / 1394 - ساعت : 10:51
• سلامت روان چيست و چگونه حاصل مي‌ شود؟ شادابي، نشاط، لذت بردن از زندگي و هدفمندي مستلزم داشتن شخصيت سالم است. برای دست یابی به سلامت روان لازم است با معيارهاي سلامت روان و تطابق آن با ويژگي‌ هاي شخصي، تعامل با ديگران و محيط اطراف آشنا شویم، آنگاه با این آگاهی مي ‌توانيم تا حدودي عوامل آسيب ‌زا به شخصيت سالم را شناسايي کرده و با اصلاح آن ها براي بهره‌ مندي از يک شخصيت سالم تلاش کنيم. سلامت رواني ، نياز و خواسته ي همه انسان ها است و همه ي ما تلاش مي ‌کنيم که براي برقراري ارتباطات سالم، شخصيت ‌هاي سالمي در زندگي انساني پيدا کنيم.
3 / 6 / 1394 - ساعت : 7:38
افسردگی!!! واژه ای که این روزها به طور متناوب شنیده می شود. به راستی افسردگی چیست و چه علایمی دارد؟ چگونه تشخیص دهیم که افسرده ایم؟ راه های رهایی از افسردگی چیست؟ برای پاسخ به این سوالات مصاحبه ای با اقای علی سلیمانی، درمانگر بالینی مرکز مشاوره مهر آفرین صورت داده ایم.
24 / 5 / 1394 - ساعت : 8:32