روانشناسی بالینی
اختلال رواني يك عبارت گسترده براي توصيف شمار زيادي از بيماري هاي روان پزشكي است كه توانايي فرد را در رزمينه هاي مختلف از جمله تفكر، احساس و رفتار صحيح در امور روزمره زندگي، مختل مي كند. بسياري از اختلالات رواني در اواخر سال هاي نوجواني يا اوايل جواني، يعني همزمان با سن ورود به دانشگاه آغاز مي شوند.
24 / 6 / 1394 - ساعت : 10:51
• سلامت روان چيست و چگونه حاصل مي‌ شود؟ شادابي، نشاط، لذت بردن از زندگي و هدفمندي مستلزم داشتن شخصيت سالم است. برای دست یابی به سلامت روان لازم است با معيارهاي سلامت روان و تطابق آن با ويژگي‌ هاي شخصي، تعامل با ديگران و محيط اطراف آشنا شویم، آنگاه با این آگاهی مي ‌توانيم تا حدودي عوامل آسيب ‌زا به شخصيت سالم را شناسايي کرده و با اصلاح آن ها براي بهره‌ مندي از يک شخصيت سالم تلاش کنيم. سلامت رواني ، نياز و خواسته ي همه انسان ها است و همه ي ما تلاش مي ‌کنيم که براي برقراري ارتباطات سالم، شخصيت ‌هاي سالمي در زندگي انساني پيدا کنيم.
3 / 6 / 1394 - ساعت : 7:38
افسردگی!!! واژه ای که این روزها به طور متناوب شنیده می شود. به راستی افسردگی چیست و چه علایمی دارد؟ چگونه تشخیص دهیم که افسرده ایم؟ راه های رهایی از افسردگی چیست؟ برای پاسخ به این سوالات مصاحبه ای با اقای علی سلیمانی، درمانگر بالینی مرکز مشاوره مهر آفرین صورت داده ایم.
24 / 5 / 1394 - ساعت : 8:32